Niepozorne? Nie lekceważ mebli, one decydują o Waszym życiu

Posted :
6 czerwca, 2020
Posted :
Perfekt Design

Idziemy na zakupy, wybieramy meble, które się nam podobają, płacimy i… zapominamy o sprawie. nie można w taki sposób podchodzić do meblarskich zakupów, one tylko zdają się być nieistotne i niepozorne. W rzeczywistości mają ogromny wpływ na samopoczucie i zdrowie.

Czy meble rzeczywiście mają tak duży wpływ na nasze życie? Wydają się mniej istotne, ponieważ nie zwracamy na nie uwagi. Często wręcz korzystamy z nich do chwili, kiedy sienie zniszczą. To błąd. Już od dawna wiadomo, że rzeczy codziennego użytku mają ogromny wpływ na psychikę każdego z nas. Kolory, kształty, komfort użytkowania… to wszystko przekłada się na zdrowie psychiczne.

Estetyka ma znaczenie

Dom to miejsce, w którym szukamy odpoczynku, bezpieczeństwa i rozmaitych form relaksu, tu zapraszamy przyjaciół., bo wspólnie spędzać czas dobrze się bawiąc. Oczywiście każdy z nas ma swoją własna estetykę i poczucie piękna, ale nie ma żadnych wątpliwości, że tylko dobrze urządzone wnętrza będą dawały radość. Dobór kolorów, design mebli, rozstawienie ich na danej powierzchni – to wszystko będzie miało znaczenie. Jeśli zaniedbamy choć jeden z tych elementów, to zawsze będzie się pojawiało poczucie niedosytu. Niezadowolenie i brak satysfakcji, mogą męczyć, a to z kolei według naukowców, przełoży się na brak koncentracji, smutek, a nawet na wybuchy agresji.

Wpływ na zdrowie

Szczególnie meble wypoczynkowe mają duże znaczenie w kwestii zdrowia fizycznego. Meble nie mogą być wyłącznie designerskie, ale odpowiednio profilowane. Po co? By nie doprowadzać do skrzywień kręgosłupa lub innych zwyrodnień.

Oparcie dla pleców, rąk, czy tez nóg nie może być przypadkowe. Stąd też wybór mebli, które chcemy kupić w ramach wyposażenia domu lub mieszkania, musi być przemyślany. I niestety jak to zwykle bywa, najtańsze na rynku produkty najczęściej są dalekie od standardów zdrowotnych.

Gdzie i jak kupić?

Najważniejsze, by nie kupować pierwszych lepszych mebli. To tyczy się przede wszystkich mężczyzn, którzy tego typu załatwiają wejściem do jednego salonu meblowego. Uważajcie, meble zwykle kupuje się na dłuższy czas, dlatego wybrać trzeba dobrze. Trwałość, barwa, design – to trzy cechy, które są szalenie ważne.

Świetnym wyborem zawsze będą meble polskiego producenta, BRW. Są projektowane niezwykle starannie, w ofercie znajduje się szeroki wybór kolorystyczny, co daje duże możliwości aranżacyjne. Konstrukcyjne meble te są trwałe i co najważniejsze: każdy znajdzie dla siebie takie kolekcje, które będą wygodne i nie będą nadwyrężały zdrowia użytkowników.