Blisko natury, czyli trendy 2020!

Posted :
20 czerwca, 2020
Posted :
Perfekt Design

O tym, że z coraz większym umiłowaniem spoglądamy na naturę w domu, wiemy doskonale. I nie chodzi tylko o ozdoby roślinne, ale o rozmaite wzory geometryczne, dekoracje związane ze zwierzętami, czy też kolorystykę odpowiadającą barwom ziemi. To jeden z najważniejszych trendy 2020 roku.

 

Zapomnijcie u nudzie i sztampowych projektach. Natura mówi teraz zdecydowanym głosem, a nasze zamiłowanie do środowiska naturalnego zaczyna brać górę w projektach aranżacyjnych. Projektanci na całym świecie wprowadzają do wnętrz barwy ziemi, trójwymiarowe tekstury, metaliczne wykończenia, elementy drewna, a często z pozoru niepotrzebne kształty geometryczne, elementy kwiatowe i zwierzęce.

Producenci farb stwarzają dzisiaj projektantom nieograniczone możliwości. Nie tylko w kontekście kolorów, ale również struktury farb. Umiejętne nakładanie kolejnych warstw wspominanej farby całkowicie może zastąpić bogate wzornictwo typowe dla tapet. A przy tym łatwo o imitację barw ziemi, które są prawdziwym wnętrzarskim hitem.

Dla tych, którzy nie lubią żywych ozdób roślinnych i nie mają czasu, by się zajmować ich pielęgnacją, dekoratorzy przygotowali mnóstwo rozwiązań. Począwszy od tapet, po rozmaite obrazy i sztuczne rekwizyty nawiązujące do roślinności typowej dla miejsca, w którym mieszkamy lub też egzotycznej – według uznania.

Nie bez znaczenia są motywy zwierzęce jak małe figurki, obrazy i kolorystyka. Na rynku znajdziemy także fakturę imitującą zwierzęce skóry, dzięki czemu można do wnętrza wnosić nutę dzikiej i niekiedy wręcz niebezpiecznej natury.

Ta dzikość środowiska coraz częściej pociąga projektantów i użytkowników wnętrz. Zamiłowanie do ekologii, naturalnych surowców i połączenie nowoczesnego designu na stałe weszło do aranżacyjnego kanonu XXI wieku i zapewne długo jeszcze będzie to ważny element naszego gustu. Niemniej najważniejszym czynnikiem, który złoży się na sukces w wystroju wnętrza, będzie umiejętne dobranie wszystkich komponentów. Salon meblowy w Gryfinie, przy ul. Łużyckiej 134D zapewni Wam szeroki wybór asortymentu, który doskonale wpisuje się we współczesne trendy.