B jak Bergen, czyli kolekcja o oryginalnej drewnianej formie

Posted :
25 maja, 2020
Posted :
Perfekt Design

Skandynawski styl w Twoim domu? Da się zrobić! Meble o drewnianej stylistyce zawsze są w modzie i da się z ich wykorzystaniem zaaranżować wnętrza na setki sposobów. Ważne, by lubić ten styl.

 

Bergen to norweskie miasto leżące na styku Morza Północnego i Norweskiego. To jedna z większych miejscowości w Norwegii, nie dziwne więc, że posiada swój unikatowy styl. Bergen ma znaczenie historyczne, jest też miejscem, do którego chętnie udają się współcześni turyści szukający odpoczynku.

Nazwa miasta, jak również charakterystyczny skandynawski styl, stały się inspiracją dla projektantów. Szukając nowych pomysłów, sięgnęli po klasyczną drewnianą stylistykę. Ale czy taka kolekcja mebli jest dla każdego?

Niepowtarzalny charakter

Tworzenie przytulnej aranżacji salonu i sypialni może być niezwykle inspirujące. Kolekcja Bergen to połączenie stylowej elegancji i oryginalnego wzornictwa. Delikatne geometryczne „wcięcia” w bokach brył oraz ścięte krawędzie frontów podkreślają niepowtarzalny charakter. Naturalny, ciepły odcień drewna modrzew sibiu złoty w połączeniu z metalowymi uchwytami tworzy spójną całość. Żeby ułatwić Ci codzienne użytkowanie  wyposażyliśmy meble w system cichego domyku.

Dziś do mody powracają meble, które nawiązują do stylistyki drewna i drewnianej faktury. Dlaczego? Szukamy powrotu do natury, coraz częściej dostrzegając, że ona pozwala nam odpocząć i się zrelaksować. Więc dlaczego nie wprowadzić tej natury do swoich wnętrz?

Warto popracować światłem

O ile jasne fronty pomagają rozświetlić wnętrza, o tyle ciemna faktura mebli wymaga odpowiedniego oświetlenia. Jeśli mamy do dyspozycji salon, do którego wpada duża ilość naturalnego światła, to kłopot się sam rozwiązuje. Jeśli jednak Bergen pojawia się w ciasnych salonach, które mają stosunkowo niewielkie okna, to warto popracować nad sztucznym światłem. Montaż dodatkowego, punktowego oświetlenia LED sprawi, że uwidocznimy to, co w drewnianej fakturze najpiękniejsze. Dodatkowo dobrze ustawione światło może wytworzyć niezwykły wręcz klimat, oszczędny, subtelny i… bardzo tajemniczy.

Jeśli więc szukacie designerskiego pomysłu na wnętrza, ale przy tym chcecie nawiązać stylistyką do natury, to kolekcja Bergen nadaje się do tego idealnie. Pamiętajcie jednak: te meble będą od Was wymagały subtelności w chwili, gdy będziecie kupować do tych mebli dodatki.