Kuchnia w odcieniach bieli

Posted :
12 maja, 2021
Posted :
Perfekt Design

Czy wciąż trwa moda na białe kuchnie? Jak najbardziej! Ale dodajemy do nich różne elementy, dzięki którym nie są już tak jednolite. I chociaż nadal wysoki połysk jest często wybierany, to coraz częściej wracamy do klasyki i matowych, drewnianych frontów. Wybór opcji jest ogromny.

Wbrew pozorom, biała kuchnia nie jest trudna w utrzymaniu. Lakierowane błyszczące fronty wystarczy przetrzeć ściereczką z mikrofibry, a na tych matowych zabrudzenia nie są aż tak bardzo widoczne, jak na meblach o ciemnych barwach. Oprócz tego biel doskonale optycznie powiększa wnętrza, więc jest wskazana zwłaszcza w przypadku małych kuchni.

Nie taka gładka biel

Jedną z możliwości do wykorzystania są białe fronty, ale z wyraźnie zaznaczoną strukturą. Mogą to być na przykład piękne żłobienia czy zdobienia, dzięki którym całość będzie się prezentować nieco jak w stylu rustykalnym czy retro. Do takich frontów doskonale pasuje ceglana ściana i ciemne uchwyty. Wygląda zarówno nowocześnie, elegancko, jak i przytulnie – można się tutaj naprawdę poczuć jak w domu.

 

Klasyka zawsze w modzie

Minimalistyczne białe fronty, bez tradycyjnych uchwytów – czysta biel, która pasuje do każdego wnętrza. Można ją ożywić intensywnym kolorem ścian lub dodatków. Pięknie komponuje się również z drewnianym blatem, jeśli chcemy nieco wnętrze ocieplić. Taka kuchnia cieszy oko, a przy okazji stanowi bardzo praktyczne rozwiązanie.

 

 

Jak u babci?

Znacie tu niesamowite uczucie, gdy odwiedzacie babcię? Jest przytulnie, w oknie widać zazdrostkę, przeszklone szafki prezentują wielowiekową porcelanę, a także smakołyki, którymi babcia na pewno nas poczęstuje. Lekko dekorowane fronty, całe w bieli i ze szklanymi witrynami sprawiają wrażenie ponadczasowości i stylu, który niezależnie od panujących trendów, zawsze doskonale się prezentuje.

 

 

Wysoki połysk nadal w modzie

Takie kuchnie nadal dobrze wyglądają. Sprawiają, że wnętrze wygląda elegancko, nowocześnie i minimalistycznie. Biały połysk frontów można zestawić z szarym korpusem szafek, zabudować lodówkę czy zmywarkę, by stworzyć wrażenie, że całkowicie panujemy nad naszą kuchnią.