Ładna konstrukcja domu to nie wszystko

Posted :
16 maja, 2020
Posted :
Perfekt Design

Rozpoczynając inwestycję swojego życia, często staramy się znaleźć wyjątkowy projekt. Dom musi być nie tylko ładny wizualnie, ale również funkcjonalny. Czasami zdarza się, że inwestorzy źle szacują koszty budowy, a to przekłada się na mniej zadbane wnętrza. Czy jest na to rada?

Ładna konstrukcja domu, ale nudne wnętrza? Niestety to się zdarza, najczęściej powodem jest niedoszacowanie kosztów inwestycji. Budowa pochłania sporą część zaplanowanych wydatków, a później inwestor niestety oszczędza na urządzaniu wnętrz. Kuchnia, salon czy też sypialnia wyposażane są kiepskiej jakości meblami, co z kolei przekłada się na komfort codziennego życia w takim domu. Jest na to sposób? Okazuje się, że tak… i wcale nie musi wiązać się z dużymi wydatkami.

Przykładem może być BRW, znany polski producent. W swoim katalogu posiada meble tzw. minimalistyczne. Moduły (np. kolekcji MODAI) są proste w swoim założeniu, ale poszczególne elementy są tak zaprojektowane, że w zasadzie można je dowolnie komponować. Da się tu zrealizować tysiące pomysłów. A co ważne, minimalistyczna forma jest niezwykle designerska, nawet niewielka ilość mebli w dużym pomieszczeniu sprawi ważenie luksusu. W połączeniu z dużą funkcjonalnością, mówimy tu o świetnym sposobie na wyposażenie nowoczesnego domu z wykorzystaniem niewielkich funduszy.

Minimalizm jest modny nie tylko w salonach, ale również w kuchni. Proste linie i geometryczne kształty wypierają skomplikowane, awangardowe kompozycje, a wąska gama kolorów i rozproszone światło nadają zaś minimalistycznego, momentami nawet nieco ascetycznego klimatu. Trudno przy takiej aranżacji przejść obojętnie. Takie meble są po prostu… cudowne w swojej prostocie i bardzo praktyczne w codziennym użytkowaniu. Przykładem takiej minimalistycznej zabudowy kuchennej jest np. kolekcja Family Line – Top Line. Prosta, tania i funkcjonalna.

Budując dom, warto się do takiej inwestycji dobrze przygotować finansowo. Sama aranżacja wnętrz nie musi być droga, ważne, by mieć na swoje pomieszczenia pomysł.