Meblarstwo jest jak sztuka

Posted :
10 września, 2020
Posted :
Perfekt Design

Nie tylko lite drewno zachwyca w meblarstwie. Nawet produkty z płyty wiórowej, oparte o nowoczesny design oraz unikatowe rozwiązania i zdobienia, mogą stanowić o artyzmie. Niekiedy wręcz inspirują i wytyczają nowe trendy w świecie aranżacji wnętrz.

Dziś meblarstwo to nie tylko rzemiosło, to wręcz dziedzina sztuki. Wielcy designerzy od kilkudziesięciu lat wyznaczają trendy, inspirują architektów i projektantów wnętrz. Zdarzają się sytuacje, i to wcale nierzadko, że budując dom, rozmieszczenie poszczególnych pokoi i salonu planuje się pod konkretne rozwiązania designerskie. „Można jednocześnie tworzyć meble i kulturę” – mawiał Aurelio Zanotta, jeden z najbardziej znanych projektantów w historii meblarstwa. I wiele w tym prawdy, meble to sztuka, filozofia życia i komfort, z jakim chcemy się spotykać każdego dnia.

Obicia: skóra czy tkanina?

Czym byłyby meble bez obić? I wreszcie: czy meble zawsze muszą być pokryte skórą? W świecie, w którym ekologia ma dla nas coraz większe znaczenie i robimy wszystko, by żyć w zgodzie ze środowiskiem naturalnym, skóry zdają się mieć coraz mniejsze znaczenie. Owszem, są do dyspozycji skóry sztuczne, ale nie są one na tyle trwałe i wielu designerów rezygnuje z tego rozwiązania.

Rynek oferuje wiele interesujących tkanin. Niektóre są produkowane z tak trwałych włókien, że trudno ją przeciąć ostrym nożem. Tkaniny coraz częściej stosowane są na meblach, nawet w markach uważanych za luksusowe. Tkaniny stały się popularne, ponieważ łatwo utrzymać je w czystości, a są równie trwałe jak skóra.

Płyta to też drewno

Najczęściej stosowanym surowcem w meblarstwie wciąż jest drewno. Sklejka, płyty MDF, płyty wiórowe i lite drewno. Zwykle uważa się, że płyty wiórowe są najgorszą formą z możliwych, ale to nie jest prawdą. Przyznają to nie tylko specjaliści od drewna i stolarze, ale także designerzy. Obecne technologie pozwalają na produkowanie trwałych płyt, a przy tym wdzięcznych w obróbce.

Jednym z czołowych europejskich producentów jest BRW. W swojej ofercie ma kilkadziesiąt różnych kolekcji, te meble znane są już na całym kontynencie. BRW angażuje znakomitych designerów, to prawdziwi artyści, którzy nie tylko kreują nowe trendy w świecie aranżacji wnętrz, ale wręcz tworzą dzieła sztuki. Te meble są nie tylko modne, ale i atrakcyjne cenowo! Zapoznajcie się z ofertą BRW, na pewno znajdziecie coś dla siebie. A chcąc kupić, skontaktujcie się z nami!