Europejskie trendy w Waszym domu

Posted :
9 lipca, 2020
Posted :
Perfekt Design

Skandynawski i prowansalski – to dwa style, które na dobre zadomowiły się w naszych wnętrzach. Warto jednak spojrzeć na inne rozwiązania designerskie. Styl woski, holenderski, czy belgijski zostały nieco zapomniane, tymczasem wciąż to przepiękne rozwiązania, które stanowią o urodzie niejednego wnętrza.

Prowansja kojarzy się z jasnymi wnętrzami i nieco wiejskim stylem. Skandynawia z surowością typową dla mroźnych krain. Z kolei style typowe dla innych regionów Europy przybierają inne formy, niemniej atrakcyjne dla miłośników estetycznych wnętrz.

Styl typowy dla Włochów będzie miał dwie charakterystyczne odsłony. Z jednej strony minimalistyczny styl oparty o drewno, z prostymi formami i stonowanymi barwami. To będzie nawiązywało do klasycznych mebli przez lata produkowanych dla Sycylijczyków. Z kolei jeśli spojrzymy na północną część słonecznej Italii, to otrzymamy styl przypominający Skandynawię, tylko że w tym przypadku Włosi są mniej oszczędni i będą z chęcią wprowadzać drobne elementy zdobnicze, jak np. rzeźbione uchwyty. To styl zbliżony niekiedy do antycznych form. Co charakterystyczne, meble oparte o design z tego regionu, najczęściej związane są z ciekawym drewnem, na przykład z orzechem. To cecha wielkiej sztuki i… wciąż cenionych form w meblarstwie.

Styl Niderlandów z kolei to nowoczesny design. Czy to Belgowie, czy Holendrzy… tu trudno o klasykę. Wciąż istotnym budulcem będzie drewno, ale w nowoczesnym ujęciu i z nowoczesną formą zdobnictwa. Tego rodzaju kolekcje mebli posiada w swoim asortymencie polski producent, BRW. To meble, które znakomicie dopasują się do salonu, sypialni, przedpokoju, kuchni, czy nawet do biura.

Jaka kolorystyka? Dzisiaj moda nie zna granic w tym zakresie. Wiele zależy od tego, czy meble chcemy postawić w słonecznym salonie, czy małym pokoju w niewielkim oknem i pomalowanymi w pastelowe barwy ścianami. Producenci budujący w designie wszelkich europejskich regionów, dają duży wybór – barwy drewna i frontów to zarówno faktura drzew pochodzenia europejskiego, jak również drewna egzotycznego typowego dla afrykańskiej sawanny, czy tropikalnych lasów Ameryki Południowej.