Domowa magia drewna

Posted :
9 lipca, 2020
Posted :
Perfekt Design

Był czas, kiedy do naszych domów wprowadzaliśmy elementy designu opartego o metalowe elementy. Dzisiaj szukamy dróg prowadzących do natury, chętnie powracamy do drewna, które wprowadza do wnętrz namiastkę klasyki i przede wszystkim pokazuje, że z coraz większą pasją podchodzimy do ochrony środowiska.

Drewno to wciąż najbardziej popularny budulec w meblarstwie. Współczesny design zdaje się coraz bardziej o tym przypominać. Nawet jeśli producenci sięgają po płyty wiórowe lub MDF, to wciąż elementami zwieńczającymi meble są faktury imitujące drewno. Oczywiście na rynku pojawiają się meble wyprodukowane wyłącznie z drewnianych elementów, z oryginalnymi rzeźbieniami, ale zwykle ich ceny są wysokie. Niemniej w salonach meblowych coraz więcej jest produktów, które zmieniają świat aranżacji wnętrz. Okleiny, drewniane fronty, meblarskie ozdoby to tylko niektóre produkty, jakie chętnie wprowadzamy do swoich domów.

W kuchniach najchętniej sięgamy po drewniane blaty. To rozwiązanie jest uniwersalne, idealnie komponują się zarówno z białymi, jak i czarnymi frontami, z lakierowanymi, a także z matowymi. Jeśli dodatkowo zestawić to z ozdobami wykonanymi z drewna, to wnętrze może czarować, a przy tym funkcjonalność pozwoli cieszyć się wyjątkowym designem.

Drewno mile widziane jest w sypialni. Szafy i łóżka z fakturą nawiązującą do przyrody wprawiają domowników w dobry nastrój. Budząc się, można się poczuć jak w lesie, czy starej góralskiej bacówce…

Najczęściej drewno jako faktura pojawia się w salonach. To miejsce, w którym przyjmujemy gości, w jakim odpoczywamy i relaksujemy się. Tu drewno przyjmuje rozmaite formy zdobnicze, raz są to barwy europejskich drew, takich jak jesion, dąb, czy klasyczna sosna. Innym razem to egzotyczny mahoń czy drewno pochodzące z odległych zakątków amazońskich lasów. Obecnie designerzy nie znają żadnych granic, to już tylko i wyłącznie kwestia gustu samych domowników, na jakie meble się zdecydują.

Warto też wspomnieć o ścianach, które również we współczesnym zdobnictwie wracają do klasycznych rozwiązań. Czerwona lub biała cegła idealnie komponuje się z drewnem. Zarówno w niewielkich mieszkaniach, loftowych apartamentach, jak i dużych i przestronnych salonach domów jednorodzinnych.