Zielono mi – przygotuj swój dom na wiosnę

Posted :
24 lutego, 2021
Posted :
Perfekt Design

Gdy słońce przebija się przez śnieg, trudno nie myśleć już o wiośnie. Już nie możemy się doczekać, aż wszystko rozkwitnie i nabierze życia, również nasze wnętrza.

Jeśli chcesz odświeżyć swoje wnętrza na wiosnę i już teraz poczuć świeży powiew, zanurzyć się w rozkwitającej łące i zapewnić sobie odrobinę komforty – postaw na odcień zieleni. W naszej ofercie mebli i akcesoriów znajdziesz mnóstwo inspiracji. Zieleń we wnętrzach można wprowadzić na wiele różnych sposobów. Można postawić na te bardziej i mniej odważne, w zależności od tego, na jakim efekcie nam zależy.

Stylowe zielone fotele

Zacznijmy delikatnie – od lekkich akcentów kolorystycznych. Nawet, jeśli w naszych wnętrzach króluje drewno odcienie szarości i czerni, warto postawić na kilka zielonych akcentów. Przede wszystkim może to być niewielka roślina, jedna ściana pomalowana na kolor butelkowej zieleni, ale także możemy się pokusić o wstawienie do swojego wnętrza pięknych, nowoczesnych foteli. Szczególnie pięknie prezentuje się połączenie zieleni ze złotem. W ten sposób można umeblować nie tylko swój salon czy jadalnię, ale także elegancki gabinet.

Mocny element kolorystyczny

Sofa, kanapa czy narożnik w kolorze zielni to w tym sezonie nadal wielki hit aranżacji wnętrz. Zastanawiamy się jednak, jakie dodatki będą do niej pasować. Przede wszystkim możemy postawić na naturalne drewno i złote akcenty, chociażby w postaci ramek, świeczników czy industrialnej lampy. W ten sposób delikatnie podkreślimy najważniejszy element naszej aranżacji.

Dla mniej odważnych

Jeśli jesteśmy nieco mniej odważni, możemy postawić na stonowaną kolorystykę, ale wprowadzić zieleń do wnętrza w postaci dodatków. Oczywiście najlepszym rozwiązaniem będą rośliny w eleganckich doniczkach i wazonach. Warto także postawić na tekstylia w odcieniach zieleni – poduszki, przyjemne w dotyku pledy zapewnią nam nie tylko wspaniały styl, ale także ciepło, gdy za oknem jeszcze króluje mróz.

Zieleń nadal modna

W tym sezonie warto postawić na piękną butelkową zieleń, ale także na delikatne wiosenne pastele. Gama możliwości jest tutaj ogromna i tylko od nas zależy, na jakie rozwiązania się zdecydujemy. Zieleń jest nadal modna i wraz z wiosennym powiewem, warto wprowadzić ją do swoich wnętrz.