WIOSNA NA ZIELONO

Posted :
8 marca, 2020
Posted :
Perfekt Design

Zieleń to jeden z najmodniejszych kolorów w tym sezonie. Wiosna zbliża się do nas wielkimi krokami – niemal czuć ją w powietrzu, co tym bardziej zachęca do metamorfozy wnętrz. Jeśli chcesz postawić na kolor zielony, warto wiedzieć, jak to zrobić.

Wiosna nastraja do zmian w naszych wnętrzach. Bo grubych kocach, świątecznych dekoracjach i zimowych akcentach, przychodzi kolej na kolory, kwiaty i oczywiście zieleń, która kojarzy nam się z tą porą roku najbardziej. Możemy ją wykorzystać w naszych wnętrzach na wiele różnych sposobów.

Postaw na zielone kanapy

Odcieni zieleni jest całkiem sporo. Możemy ją zastosować jako główny akcent kolorystyczny w naszych wnętrzach i zdecydować się na przykład na zieloną kanapę czy narożnik. Może to być najmodniejsza butelkowa zieleń, ale także jakiś jaśniejszy odcień, jeśli boimy się, że wnętrze będzie zbyt ciemne. W przypadku tak wyrazistych kolorów warto zastosować jasne tło – chociażby w postaci białych ścian. Nie może też zabraknąć akcentów roślinnych.

Fotel cały w zieleni

Jeśli zielona kanapa to dla nas za dużo, warto postawić na zielony wygodny fotel. Często nasze wnętrza są dość minimalistyczne, nierzadko całe białe lub szare. Taką monotonię można przełamać kolorowym akcentem właśnie w postaci zielonego fotela. Będzie to naprawdę bardzo przyjemna odmiana.

Zielone tło

Doskonałym pomysłem są także zielone kolorowe tapety. Jeśli jednak nie jesteśmy aż tak odważni, doskonale sprawdzą się dodatki w postaci zielonych poduszek, roślin, obrazków na ścianie czy zasłon. W ten sposób za pomocą detali ożywimy nasze wnętrza i będziemy się cieszyć świetną metamorfozą.