Nierozkładane kanapy – tak czy nie?

Posted :
5 września, 2019
Posted :
Perfekt Design

Zazwyczaj kierujemy się wygodą i wybieramy praktyczne rozwiązania. Ta zasada dotyczy także mebli tapicerowanych. Czasami jednak można nieco bardziej poszaleć i postawić na przede wszystkim stylowe propozycje. Razem z naszym projektantem Bartkiem Matławskim, podpowiadamy, jak zaaranżować taki bardzo modny salon.

Podczas wybierania mebli tapicerowanych do salonu, często interesuje nas to, czy kanapa lub sofa jest rozkładana. Bardzo zależy nam na takim dodatkowym miejscu do spania – na wypadek, gdyby pojawili się goście. Warto jednak zastanowić się nad tym, ile razy w roku tak naprawdę potrzebujemy tego rodzaju rozwiązań. Czasami możemy też zaaranżować osobne pomieszczenie na pokój gościnny, więc salon może pełnić zupełnie inną rolę i nie zamieniać się w nocy w dodatkową sypialnię.

Odpowiednia konstrukcja kanapy

Podstawą jest właściwa konstrukcja kanapy czy sofy. Jeśli nie opieramy jej o ścianę, to koniecznie należy zwrócić na solidny tył. W przypadku nierozkładanych mebli tapicerowanych zazwyczaj nie ma z tym problemu. Powierzchnia jest mocna i solidna, dzięki czemu można się oprzeć bez obaw.

– Jeśli planujemy postawić kanapę na środku salonu, należy wybrać taki model, który estetyczne obicie będzie miał również z tyłu. W ten sposób całość będzie się doskonale prezentować w przestrzeni naszego salonu – podpowiada projektant.

Modne wykończenie

Dzisiaj wybór mebli tapicerowanych w wersji nierozkładanej jest całkiem spory, więc można bez problemu wybrać dla siebie coś odpowiedniego. Warto zwrócić uwagę na kanapy i sofy na delikatnych drewnianych nóżkach. To modne i nowoczesne rozwiązanie, na jakie warto postawić. Takie detale wykończeniowe sprawiają też, że meble stają się bardziej „lekkie”, dzięki czemu w salonie możemy sobie stworzyć doskonałe aranżacje.

– Wybór tapicerki także ma wielkie znaczenie dla całej aranżacji. Dzisiaj można postawić na różne ciekawe zdobienia, jak chociażby modne pikowanie, które dodaje uroku i sprawia, że salon staje się od razu znacznie bardziej przytulny – dodaje Bartosz Matławski.

Jeśli z kolei chodzi o kolory, to warto pomyśleć chociażby o jasnych pastelach, które rozjaśnią nam pomieszczenie.