Pokój zbuntowanego nastolatka

Posted :
6 maja, 2021
Posted :
Perfekt Design

Nauka zdalna sprawiła, że nasze dzieci większość czasu spędzały zamknięte w swoich pokojach. Warto odświeżyć te wnętrza, zwłaszcza, jeśli w swoim domu mamy zbuntowanego nastolatka.

Przemiana pokoju dziecka z wersji dziecięcej na młodzieżową jest nie lada wyzwaniem. Trzeba wziąć pod uwagę indywidualne preferencje swojej pociechy, nowe zainteresowania, ale także uwzględnić zupełnie inny styl życia. Nastolatki stają się bardziej towarzyskie, pojawiają się nowe pasje, a zabawki znikają. Do tego wszystkiego należy dołożyć kwestie związane z porządkiem i opanowanie chaosu, który u nastolatków się pojawia. Na szczęście mamy odpowiednie meble, które umożliwią nam zapanowanie nad przestrzenią dziecka, które powoli dojrzewa i wkrótce stanie się dorosłym człowiekiem.

Praktyczne i wygodne łóżko

Koniec z łóżkiem w kształcie statku czy wyścigówki. Teraz czas na bardziej „dojrzałą” opcję. W kolekcjach mebli młodzieżowych warto stawiać na klasykę z praktycznymi rozwiązaniami. Łóżko drewniane z szufladami zapewni nie tylko wygodę, ale i dodatkowe miejsce do przechowywania. Młody człowiek może tu ukryć swoje skarby, a my możemy ukryć dodatkowy komplet pościeli.

Szafka nocna pełna tajemnic

Warto pamiętać w tym momencie o szanowaniu prywatności człowieka, wkraczającego w dorosłość. Szafka nocna na mroczne sekrety jak najbardziej jest tutaj wskazana. Trzeba gdzieś odłożyć telefon, książkę czy pamiętnik zamknięty na kłódeczkę. Dobrym, funkcjonalnym rozwiązaniem jest szafka, która posiada zarówno otwartą, jak i zamkniętą półkę.

Organizacja doskonała

Nie ma lepszego sposobu na zorganizowanie pokoju nastolatka niż regały, kartony, pudełka, skrzynie. Wszystko można wtedy poukładać, posortować i szybko odłożyć na miejsce. Młody człowiek musi mieć zapewnioną odpowiednią przestrzeń do przechowywania książek, gadżetów i innych wielu drobiazgów, jakie gromadzą się każdego dnia. Wygodny, wysoki regał z szufladami sprawi, że każda rzecz znajdzie swoje miejsce.