Jakie biurko wybrać?

Posted :
14 sierpnia, 2019
Posted :
Perfekt Design

Rok szkolny zbliża się wielkimi krokami. Czas zaopatrzyć się w zeszyty, piórnik, plecak i książki. Warto też pomyśleć o przestrzeni sprzyjającej nauce i rozwojowi wyobraźni. Nasz projektant radzi, jak przygotować pokój ucznia, by zapewnić mu odpowiednie warunki.

W pierwszej kolejności warto wziąć pod lupę biurka. To podstawowy mebel w pokoju ucznia. Niezależnie od tego, czy jest to pierwsza klasa, koniec podstawówki czy szkoła średnia, odpowiednie biurko to podstawa. Oczywiście w każdym wieku zmienia się gust i wymagania naszych pociech, ale są elementy stałe, na które zawsze warto zwrócić uwagę.

– Podstawowym kryterium wyboru biurka powinna być jego jakość. Dzisiaj możemy postawić na przykład na solidne blaty, odporne na ścieranie. Dzięki temu, nawet przy dużej ilości prac domowych, biurko będzie w dobrym stanie – podpowiada Bartosz Matławski.

Biurko i znacznie więcej

Dobrym rozwiązaniem są praktyczne meble modułowe, które sprawiają, że do biurka można dobrać także regały, szafki czy półki w tej samej stylizacji, tworząc zabudowę, dopasowaną w sposób indywidualny. To dobre rozwiązanie nawet do małych pomieszczeń czy pokoju na poddaszu. Oprócz tego, można wszystko dopasować do potrzeb ucznia i stworzyć mu naprawdę komfortową przestrzeń. Przykładem takiego biurka jest to, należące do kolekcji NANDU. To modna i nowoczesna stylizacja opierająca się na geometrycznych formach. Blat jest odporny na zarysowania, a fronty szuflad można wybrać w dowolnym wzorze – również z nadrukiem cyfrowym, który nada młodzieżowego charakteru.

Biurko Nandu BRW
Biurko Nandu BRW

Biurko czy toaletka?

W pokoju nastolatki warto postawić na nowoczesne wzornictwo i odrobinę stylu glamour. Biurko Ringo nie tylko jest praktyczne i odporne na zarysowania, ale też doskonale się prezentuje. Mamy tutaj aż cztery funkcjonalne szuflady i mebel lakierowany na wysoki połysk. Ozdobne uchwyty sprawiają, że  każda nastolatka od razu pokocha taką stylizację. Oprócz odrabiania lekcji, takie biurko może też pełnić funkcję toaletki.

Biurko Ringo BRW
Biurko Ringo BRW

Klasyka i styl kolonialny

Wybierając idealne biurko, zawsze warto stawiać na klasyczne drewniane wzory. Są solidne i wytrzymałe, a do tego bardzo uniwersalne. Mogą posłużyć nawet kilka dobrych lat, zwłaszcza, jeśli stawiamy na wysoką jakość i zwiększoną odporność na zarysowania. Wśród ciekawych propozycji możemy znaleźć drewniane biurka z szufladami i pojemnymi szafkami, a także nieco bardziej oryginalne biurka w stylu kolonialnym. To świetne rozwiązanie dla nieco starszych uczniów, którzy marzą o tym, by ich pokój był bardziej oryginalny.

 

Biurko Porto BRW
Biurko Porto BRW
Biurko Indiana BRW
Biurko Indiana BRW