Świąteczna atmosfera w domu

Posted :
12 grudnia, 2018
Posted :
Perfekt Design

Święta zbliżają się wielkimi krokami – to najlepszy czas, by pomyśleć o wyjątkowym klimacie i atmosferze, którą można stworzyć w swoich wnętrzach. Nie trzeba od razu wielkich rewolucji – nawet detale mają wielką moc i mogą nas wprowadzić w świąteczny klimat.

Świąteczny nastrój to nie tylko choinka, ale także wiele innych elementów wystroju wnętrz, które sprawiają, że w naszym domu czujemy się przytulnie i rodzinnie. Warto postawić na tradycyjne kolory, które najbardziej kojarzą się z Bożym Narodzeniem, a jest to oczywiście ciepła czerwień i zieleń. Oprócz tego możemy postawić na wystrój o zimowym charakterze. W tym przypadku świetnie sprawdzi się kolor srebrny, niebieski oraz biały.

Ciepło i przytulnie

W czasie poszukiwania świątecznych dekoracji do domu, warto zwrócić uwagę na tekstylia. Najlepiej postawić na miękkie i puszyste rozwiązania. Świetnie sprawdzi się np. miękki dywanik pod stolik czy położony w sypialni przy łóżku, na pewno milej będzie nam się wtedy wstawać. Do tego poduszki – futrzaki, które ocieplą wnętrze i dodadzą urozmaicenia. Nie można też zapomnieć o ciepłym kocyku, w którym na pewno będziemy chcieli utonąć w zimowe wieczory. Może być jednokolorowy, np. szary lub czerwony, ale możemy też postawić na świąteczne wzory.

Świąteczne dekoracje

Tutaj mamy ogromny wybór możliwości. Możemy wybrać świeczniki, kolorowe świeczki, lampki, a także np. kule ze śniegiem w środku. To ciekawe gadżety, które świetnie będą się prezentować na komodzie czy na półce. Warto także postawić na lampki stojące, które pomogą nam stworzyć wyjątkowy klimat w salonie czy w sypialni. Idealny na rodzinny relaks, wspólne kolędowanie czy czytanie świątecznych bajek.

Na stole i nie tylko

W święta zbiera się cała rodzina, więc i nakrycie stołu musi być imponujące. Świąteczna zastawa powinna być elegancka i oczywiście nawiązywać swoim stylem do tej wyjątkowej okazji. Oprócz choinki w salonie, możemy też postawić kwiatek w postaci słynnej gwiazdy betlejemskiej, który pięknie będzie nam się prezentował w ozdobnej doniczce czy na designerskim stojaku.