Przepis na udane święta

Posted :
15 kwietnia, 2019
Posted :
Perfekt Design

Jak zorganizować święta, które rzeczywiście będą udane? Najlepiej robić to, co się najbardziej lubi. Wykorzystaj ten czas na relaks, przebywanie w gronie rodziny czy przyjaciół i inne przyjemności. Jak to zrobić? Doradza nasz projektant – Bartosz Matławski.

Zacznij od dobrej kawy

Sprzątanie, mycie okien, gotowanie… a do tego jeszcze zakupy? Obowiązków przedświątecznych jest całkiem sporo, dlatego łatwo się w tym wszystkim pogubić i… zmęczyć. Warto zatem rozpocząć dzień od dobrej kawy. Najlepiej przygotować ją w stylowym i funkcjonalnym zaparzaczu Avant Garde. Nie tylko doda energii, ale także samo zaparzanie kawy stanie się przyjemnym rytuałem i pozwoli na chwilę zwolnić. Taka kawa wypita przed świętami czy w świąteczny poranek z pewnością każdą osobę doskonale nastroi.

Udekoruj swój dom

Ozdoby pozytywnie wpływają na nasze samopoczucie i jednocześnie sprawiają, że dom staje się zupełnie inny. Warto sięgnąć na przykład po świece zapachowe.

– Za pomocą detali można stworzyć przytulne i eleganckie wnętrze. Subtelne dekoracje idealnie wpasowują się w świąteczny klimat. Doskonałym pomysłem są ekskluzywne świece zapachowe – cieszą pięknymi nutami zapachowymi, ładnie się prezentują i kojarzą się ze świąteczną atmosferą – podpowiada projektant Bartosz Matławski.

Ciesz się świąteczną atmosferą

Świąteczny stół musi się wyróżniać. Nie trzeba jednak wielkiego wysiłku, by osiągnąć zadowalający efekt. Można postawić na pięknie prezentującą się zastawę stołową. Do tego eleganckie sztućce i kilka dodatków i mamy przygotowane idealne miejsce do wspólnego biesiadowania.

– W tym sezonie modna jest nie tylko klasyczna, zdobiona, biała zastawa stołowa. Na świątecznym stole możemy też postawić komplety wpisujące się w najnowsze trendy. Kolorowe talerze przyciągające uwagę swoim nowoczesnym designem to także świetny pomysł. Matowe wykończenie i dekoracyjne tłoczenie sprawią, że nasz świąteczny stół będzie się prezentował nie tylko elegancko, ale i oryginalnie – dodaje projektant.

Śniadanie zjedz w… łóżku!

Wolne świąteczne dni warto poświęcić na drobne przyjemności – a należy do nich z pewnością śniadanie zjedzone w łóżku. Postaw na funkcjonalną tacę i praktyczne naczynia, dzięki którym świąteczny poranek stanie się jeszcze bardziej pozytywny.