Projektant radzi: weź się zorganizuj!

Posted :
17 lipca, 2019
Posted :
Perfekt Design

Perfekcyjna organizacja w domu czasami wydaje się niemożliwa. Rzeczy pojawiają się nie wiadomo skąd i do tego wydają się mnożyć. Ledwo odłożymy coś na swoje miejsce, a już jest bałagan. Na szczęście, projektant Bartosz Matławski, zna niezawodny sposób na to, by okiełznać domową przestrzeń.

Większe i mniejsze – są wszędzie – kolejne rzeczy, drobiazgi, bibeloty, książki, gazety… Aż trudno to wszystko zliczyć. W takiej zagraconej przestrzeni trudno cokolwiek znaleźć – nawet odnaleźć samego siebie. W związku z tym warto zastanowić się nad sposobami organizacji w domu – wtedy wszystko wróci do normy i na pewno uda nam się znaleźć wszystkie rzeczy, które akurat w danym momencie będą nam potrzebne. Projektant Bartosz Matławski podpowiada, co zrobić, by zapanować nad przestrzenią i cieszyć się perfekcyjnym porządkiem.

Koszyki i pojemniki do przechowywania

Nawet jeśli mamy regały i zamknięte szafki, warto zainwestować w odpowiednie akcesoria do przechowywania. W tej roli świetnie sprawdzą się chociażby kartonowe pudełka dekoracyjne. Można w nich trzymać swoje drobiazgi posegregowane i podzielone na kilka pojemników. Doskonałym rozwiązaniem są również pojemniki plastikowe czy kosze. Można w nich trzymać świeczki, bibeloty, pamiątki, a także uporządkować kosmetyki i akcesoria w łazience. Bogactwo wzorów i kolorów sprawia, że przy okazji jest to także piękna dekoracja, na jaką warto postawić.

Przechowywanie na górze i na dole

Jeśli mamy wolną przestrzeń na ścianach, możemy ją wykorzystać, wieszając dekoracyjne półki, na których pięknie wyeksponujemy drobiazgi, jakie do tej pory były po prostu wszędzie. Na półkach można też poukładać książki, postawić wazon czy doniczkę z kwiatami. Jeśli natomiast dużo czytamy czasopism i gazet, to przyda nam się ozdobny gazetownik, dzięki któremu wszystko sobie znakomicie uporządkujemy.

– Ozdobne półki to rozwiązanie praktyczne i bardzo estetyczne. Można na nich umieścić swoją kolekcję książek, urządzić kącik pełen zieleni albo poukładać pamiątki z podróży – każdy z tych pomysłów pozwala jednocześnie zapanować nad przestrzenią w domu i uporządkować drobiazgi, które do tej pory były rozproszone i odłożone w przypadkowe miejsca – podpowiada Bartosz Matławski.

Porządek i segregacja

Gdy już zapanujemy nad swoimi rzeczami, warto także pomyśleć o usprawnieniu pewnych domowych czynności. Dzisiaj mamy do wyboru sporo akcesoriów, które pomagają nie tylko w porządkowaniu, ale i w segregacji. Mogą to być na przykład specjalne kosze czy pojemniki do segregacji odpadów, ale także do segregacji prania – takie rozwiązania są bardzo przydatne i pozwalają zaoszczędzić sporo czasu, więc warto się nimi zainteresować.