Pokój jak z bajki

Posted :
12 marca, 2019
Posted :
Perfekt Design

Urządzając pokój dla dziecka, mamy obecnie sporo możliwości. Można popuścić wodze fantazji i postawić na piękne stylizacje, które będą urzekać od pierwszego wejrzenia.

Można postawić na pastelowe kolory, modne tekstylia i kilka dodatków, które zmienią dziecięcą przestrzeń w bajkową krainę, w której każda przygoda może się zdarzyć.

Tipi dla miłośników przygód i czytania

Dzieci uwielbiają się chować, szukać kryjówek i mieć miejsce tylko dla siebie. Tipi idealnie spełni tę rolę. Może być kryjówką wodza, miejscem do czytania książek, a także przestrzenią do wielu innych zabaw. Dodaj kilka poduszek i dekoracji i piękny bajeczny kącik gotowy!

Detale mają wielką moc

W pokoju dziecięcym kolory odgrywają ogromną rolę. Warto postawić na modne pastelowe dodatki, ale można też wybrać bardziej wyraziste barwy. Gdy meble są białe i neutralne, możemy poszaleć z takimi dodatkami jak tekstylia. Modny dywan, wiszące dekoracje i poduszki w kształcie chmurek czy gwiazdek to idealne dopełnienie dziecięcej przestrzeni.

Czas na wspomnienia i sztukę

Małe dziecko też może być koneserem sztuki. Opraw jego dzieła w ramki albo wrzuć w nie zdjęcia z niezapomnianych przygód. Pierwsza wyprawa na ryby z dziadkiem? A może pierwszy obóz czy piżama party z koleżankami? Wszystko można uwiecznić i sprawić, że będzie cudowną dekoracją w pokoju naszej pociechy.

Baldachim dla księżniczki

Każda dziewczynka zasługuje na odrobinę luksusu i rozpieszczenia. Baldachim idealnie sprawdzi się w tej roli. Możesz powiesić go nad łóżkiem, ale także w każdym innym miejscu, tworząc pałac księżniczki, miejsce dla lalek czy po prostu doskonałą kryjówkę.