Najnowsze trendy w aranżacjach salonu

Posted :
27 maja, 2019
Posted :
Perfekt Design

Szukasz pomysłu na stylową aranżację swojego salonu? Nasz projektant, Bartosz Matławski, podpowiada, na jakie trendy warto zwrócić uwagę, by stworzyć wnętrze z duszą.

Urządzanie salonu należy zacząć od zastanowienia się nad tym, w jaki sposób chcemy spędzać swój wolny czas. Jeśli często wpadają do nas znajomi i gramy w gry planszowe, warto postawić na większą kanapę, pufy i stolik, na którym bez problemu rozłożymy plansze. Jeśli lubimy czytać książki, to możemy urządzić sobie małą biblioteczkę i wygodny kącik, by rozkoszować się swoimi ulubionymi dziełami w spokoju. Po takim wstępnym planie przychodzi kolej na wybór odpowiedniego stylu.

Living Coral – kolor roku 2019

Koral to niewątpliwie największy hit w tym roku. Pojawia się nie tylko w postaci delikatnych i subtelnych dodatków, ale także na meblach. Kanapa w tym kolorze to kwintesencja romantyczności i kobiecości. Pięknie zdobi salon, a przy okazji jest bardzo wygodna.

– W zestawieniu z Living Coral pięknie prezentują się złote dodatki, np. w postaci stylowej lampy wiszącej, eleganckiego gazetownika czy świeczników – radzi Bartosz Matławski.

Sofa Lisera
Sofa Lisera

Nowe Art Deco – powrót do lat 30.

Styl lat 30. to dekadencja, elegancja i oczywiście wygoda. Doskonałym elementem wyposażenia w takim wnętrzu będzie wygodny szezlong. Tutaj można doskonale odprężyć się po dniu pełnym pracy, obowiązków i silnych wrażeń. Do tego pikowany fotel i kilka stylowych dodatków, i nasz salon prezentuje się znakomicie.

Szezlong Cupido
Szezlong Cupido

Zieleń – postaw na rośliny i naturalne kolory

W tym sezonie wracamy również do tego, co naturalne. W salonie warto postawić na rośliny. Wybór jest ogromny – nie tylko jeśli chodzi o same gatunki, ale i o sposób ich eksponowania. Warto wybrać wiszące doniczki, stylowe stojaki, a odważni mogą nawet stworzyć niezwykle modną zieloną ścianę z mchu. Podobnie naturalność powinna rządzić, jeśli chodzi o kolory ścian, więc warto wziąć pod uwagę ten trend, malując swój pokój dzienny.

Kolekcja Rauma
Kolekcja Rauma

Szałwia nową miętą

Do tej pory kolor miętowy rządził w naszych wnętrzach. Teraz przyszła kolej na szałwię, która jest najmodniejszym kolorem w tym sezonie. A najlepiej pokazać ją w dodatkach, które dopasujemy do każdej aranżacji.

Lampion szklany
Lampion szklany
Poduszka dekoracyjna Devon
Poduszka dekoracyjna Devon

– Kinkiet czy nowoczesna lampa w kolorze szałwii to delikatne podkreślenie oryginalności wnętrza. Do tego poduszki w tym samym kolorze, stylowy obraz i mamy ciekawą metamorfozę salonu niewielkim kosztem – podpowiada projektant.

 

 

Kinkiet Priddy
Kinkiet Priddy
Lampa wisząca Carlton
Lampa wisząca Carlton
Obraz z cytatem
Obraz z cytatem

Trendy w aranżacjach salonu w tym sezonie to ciekawe kolory i nowoczesne dodatki, ale i powrót do dawnych stylów. Taka różnorodność sprawia, że możemy mieszać i łączyć różne pomysły, tworząc wnętrza z duszą i charakterem – najlepiej odzwierciedlające nas samych, a wtedy w salonie poczujemy się najbardziej komfortowo.