Dywany nadal modne?

Posted :
3 lutego, 2019
Posted :
Perfekt Design

Jeszcze jakiś czas temu nasze pokoje zdobiły ogromne dywany, które zakrywały całą podłogę. Potem zaczęliśmy je wyrzucać i eksponować parkiet czy piękne deski. Dzisiaj wracamy do dekorowania wnętrz dywanami, ale robimy to w zupełnie innym stylu.

Jak dobrze wkomponować dywan w aranżację? Wystarczy się zastanowić nad tym, jakie kolory i faktury pasują do naszego wnętrza. Dywan jest nie tylko ozdobą, ale także spełnia funkcje praktyczne. Zapewnia izolację cieplną i daje poczucie komfortu, więc koniecznie warto zastanowić się nad takim pomysłem na wnętrza.

Dywan w pokoju dziecka

W pokoju malucha dywan jest niezbędny. Przede wszystkim pięknie dopełnia aranżację, zwłaszcza, jeśli stawiamy na jasne, delikatne i pastelowe barwy. Z dywanem można trochę poszaleć i wybrać piękne kolorowe wzory, tworząc niepowtarzalny klimat pokoju dziecka. Jednocześnie jest to świetna izolacja cieplna, bo przecież maluchy uwielbiają bawić się na podłodze.

Modny salon

W stylowym salonie dywan może pełnić rolę idealnego dopełnienia kolorystycznego lub stanowić jeden wyrazisty element w naszej aranżacji. Jeśli stawiamy na dodatki w modnym kolorze pudrowego różu, to możemy też postawić na takie tekstylia. Taki dywan, jako że jest już w dość wyrazistym kolorze, powinien mieć delikatny deseń.

Miękki dywan w sypialni

Wyobrażasz sobie to cudowne uczucie, gdy wstajesz rano z łóżka, a Twoje stopy trafiają na miękki dywan? To bardzo przyjemne i nie musi pozostać jedynie w sferze marzeń. Niewielkie dywaniki po obu stronach łóżka doskonale ogrzeją nam stopy i sprawią, że każda pobudka stanie się bardziej przyjemna.

Postaw na styl

Oprócz dywanów jednokolorowych, możemy postawić na ciekawe wzory. Są one zupełnie inne niż kilkanaście czy kilkadziesiąt lat temu. To najnowsze trendy, które świetnie komponują się z nowoczesnymi meblami i akcesoriami.